Szkoła muzyczna i aktorska II st. dla młodzieży – Kraków

O szkole dla młodzieży

Bardzo serdecznie pragnę Państwa zaprosić do niezwykłego miejsca w samym sercu artystycznego Krakowa. Od 1994 roku, tu przy al. Krasińskiego 20 w Naszej szkole rokrocznie wyruszamy z naszymi słuchaczami w kolejną artystyczną podróż. Ta rozpoczęta u nas pełna emocji przygoda, zwykle ma swój ciąg dalszy. Część z absolwentów naszej szkoły zostaje znanymi i cenionymi artystami muzycznej estrady czy aktorskiej sceny inni gwiazdami musicali, jeszcze inni wygrywają wokalne konkursy czy telewizyjne talent-show. Część bez wielkiego rozgłosu ale z satysfakcją wykonuje zawód aktora scen muzycznych do którego uzyskali niezbędne przygotowanie. Jakkolwiek dalej toczą się ich losy, wszyscy, również Ci dla których był to jedynie krótki życiowy epizod, na całe życie zapamiętują ( a mamy na to liczne dowody) artystyczne wzruszenia jakich doświadczyli na zajęciach, wspólnych koncertach czy przedstawieniach. Dziękując im za te chwile i kadrze szkoły za ich współtworzenie z radością pragnę powitać nowych wrażliwych na sztukę słuchaczy.

Bogdan Kalarus
-Dyrektor szkoły-

Dedykowana młodzieży gimnazjalnej (od 14 roku życia) w oparciu o infrastrukturę Szkoły Wokalno-Aktorskiej w jej budynku pod tą samą dyrekcją i z tą samą kadrą pedagogiczną w 2013 roku, powstała Szkoła Muzyczna II st. „Wokal.art II”).
Placówka funkcjonuje jako szkoła muzyczna II st. o profilu wokalno – aktorskim. Trwa trzy lata.
Na zakończenie edukacji słuchacze po zaprezentowaniu recitalu uzyskują dyplom potwierdzający przygotowanie do wykonywania zawodu muzyka – wokalisty. Szkoła edukuje w oparciu o autorski program tożsamy z programem Szkoły Wokalno-Aktorskiej kładąc duży nacisk na publiczne koncerty i artystyczne wydarzenia. Szkoła pomaga w promocji szczególnie utalentowanych słuchaczy.

liceum muzyczne kraków

Ile to razy drodzy Państwo musieliście uderzać w klawiaturę aby wpisywać zdania typu liceum muzyczne kraków Podobnie pewnie było w przypadku komunikatów liceum aktorskie kraków Zmartwienia co do analizy wyników jakie pojawiły się podczas tych działań macie Państwo „z głowy”. Mamy nadzieję , ba, jesteśmy głęboko przekonani (20 lat istnienia), że nie zawiedziecie się pozostając przy stronie na której właśnie jesteście