Jak zagrać w reklamie

Granie w reklamach może być ciekawą przygodą, etapem kariery lub sposobem na sprawdzenie siebie, zwłaszcza dla słuchaczy szkół aktorskich. Jest to również doskonały sposób na zarobek, ponieważ stawki za występy w reklamach są bardzo atrakcyjne. Warto wziąć to pod uwagę, zwłaszcza, że w naszym kraju produkcja reklam rozwija się w błyskawicznym tempie. Rokrocznie powstaje ponad 3000 spotów, w których występuje kilkadziesiąt tysięcy:

  • statystów,
  • epizodystów,
  • aktorów.

Jak zdobyć rolę?

Producenci reklam w każdym aspekcie stawiają na oryginalność, chcąc jak najbardziej wyróżnić daną markę. W związku z tym nieustannie potrzebują „nowych twarzy”. Właśnie dlatego często decydują się na osoby nowe w branży, które nie posiadają doświadczenia aktorskiego. Taka sytuacja jest idealna dla wszystkich, którzy chcą po raz pierwszy spróbować swoich sił przed kamerą.

Pierwszym krokiem do zdobycia upragnionej roli powinno być przygotowanie krótkiego filmu tzw. Self tape lub zrobienie sobie zdjęć do portfolio. Obie opcje to sposób na stworzenie sobie swoistej wizytówki. W przypadku Self tape wystarczy 30 sekundowe przedstawienie się przed kamerą. Dzięki niemu reżyser spotu reklamowego będzie mógł ocenić, czy pasujesz do jego koncepcji danego filmu.

Portfolio lub Self tape gotowy, co później?

Kolejnym krokiem powinno być znalezienie ofert pracy. W Internecie znajduje się wiele portali, na których publikowane są ogłoszenia dotyczące castingów. Wystarczy tylko znaleźć je i rozesłać zgłoszenia. Warto pamiętać, by nie zniechęcać się, jeśli w ciągu pierwszych kilku dni nie otrzymamy odpowiedzi. Sprawdzenie wszystkich zgłoszeń wymaga czasu, a osób aplikujących może być bardzo dużo, dlatego należy uzbroić się w cierpliwość.

Jeśli będziemy ciągle wysyłać zgłoszenia w odpowiedzi na nowe ogłoszenia, w końcu zostaniemy zaproszeni na casting. Należy jednak pamiętać, że tutaj również będziemy musieli wykazać się cierpliwością, ponieważ nie zawsze ten pierwszy jest wygrany.

Dla osób, które nie chcą same szukać sobie castingów, doskonałym wyjściem będą profesjonalne agencje, które zrzeszają chętnych do roli w reklamie.

Jest wiele sposobów na zrealizowanie swojego marzenia dotyczącego wystąpienia w reklamie. Wystarczy trochę cierpliwości oraz samozaparcia i wszystko może okazać się możliwe do zrealizowania.